۱۰ توصیه مهم دانپزشکان برای انتخاب خمیر دندان مناسب

توصیه های مهم دندانپزشکان در انتخاب خمیر دندان مناسب

شناخت و استفاده از خمیر دندان در ظاهر ساده ­تر از این حرف­ها به نظر می­ رسد که بتوان که بتوان به عنوان یک توصیه جدی دندانپزشکی به آن پرداخت. توصیه ­های زیر اینقدر ساده، مهم و بدیهی هستند که نیازی نباشد برای عمل کردن به آن به تحقیق ­های پیچیده و گسترده علمی بسنده کرد. دقیق­تر بررسی کنید خواهید دید که نه تنها مسواک کردن بلکه مصرف خمیرداندان هم تابعی از سبک زندگی شماست. اصلاح آن جزء کوچکی از سبک زندگی را اصلاح می­کند.

اول: خمیر دندان کم مصرف کنید کم!

شاید برایتان عجیب باشد که مصرف خمیردندان در حالت عادی نزیک به سه برابر حد مجاز است! بیش از حد مصرف نکنید. اکثر خمیردندان­ها حاوی مواد سفید­کننده و ضدباکتری نسبتا قوی هستند. عجیب این که اکثر مردم تحت تاثیر تصاویر تبلیغاتی که روی بسته­های خمیردندان است بیش از حد مجاز خمیردندان مصرف می­کنند و عجیب­تر این که تقریبا اکثر فروشندگان معیاری برای میزان قرار دادن خمیردندان روی مسواک تعیین نمی­کنند گویا هرچه قدر مسواک بزرگتر خمیر­دندان هم بیشتر. اکثر این تصاویر تبلیغات و تزئینی است. به آنها توجه نکنید. میزان واقعی مصرف خمیرندان شما تقریبا به اندازه یک سوم یا در نهایت یک دوم طول مسواکی است که قرار است استفاده کنید.

دوم: خمیردندان داخل مسواک باشد، نه روی مسواک!

باز برگردیم به همان داستان عکس­های تبلیغاتی خمیردندانی، در اکثر این تصاویر خمیردندان روی برس­های مسواک قرار دارد، که از نظر عکاسی تبلیغاتی صنعتی درست هم هست، خمیردندان برای دیده شدن باید روی مسواک باشد تا بتوان از آن عکس و فیلم تهیه کرد اما برای مسواک زدن خمیردندان را به داخل برسهای مسواک فشار دهید. البته به اندازه کم. به این صورت وقتی مسواک می­کنید خمیردندان به صورت یکباره با آب فضای دهان آغشته نخواهد شد و بیشتر با دندانها، یعنی جایی که باید باشد ارتباط برقرا می­کند.

سوم: خمیردندان­های ضد حساسیت و ضد پوسیدگی

ترجیحا این نوع خمیردندان را با توصیه مستقم دندان­پزشک خودتان مصرف کنید، خمیردندان به خودی خود و به تنهایی قادر به رفع پوسیدگی یا سفیدتر شدن دندان ها به آن شکل و انتظاری که شما می­خواهید نیست. به عوارض جانبی این محصولات توجه داشته باشید. این موضوع گاهی در لثه و دندان­های حساس و آسیب­ پذیر بیشتر خود را نشان می­دهد. تبلیغات در پزشکی و محصولات سلامت و درمان با همه نظارتی که بر آن می­شود و نمی­شود اغراق­آمیزتری از چیزی است که تصور می­کنید.

چهارم: مواظب پیشنهادات هیجان ­انگیز تجاری باشید

گاهی شرکت­های نوظهورِ نوپدید ناگهان وسط قسمت تخفیف ویژه یک فروشگاه بزرگ به شما پیشنهاد وسوسه­برانگیز یک عدد بخر و یک عدد هم جایزه ببر ارائه می­کنند. قاطعانه نه بگوید. خمیردندان را از برندهای شناخته شده و با علم بر اعتبار شرکت تولید کنند و نه توصیه کننده بخرید. قیمت خمیردندان سهم قابل توجهی از سبد خرید خانواده را به خود اختصاص نمی­دهد، پس نگران نباشید.

پنجم: همواره از یک برند و نوع مشخص استفاده نکنید.

فرمول ساخت همه خمیردندان­ها شبیه به هم اما یکسان نیست، به طور پیوسته و مداوم از محصولات یک شرکت استفاده نکنید، میکروارگانیزهای موجود در دندان به تدریج با خمیردندان در حال استفاده شما مقاوم می­شوند و تعویض خمیردندان نسبت به این موضوع تاثیر فوق ­العاده زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *