نگاهی به خمیر دندان و مسواک های نسل آینده

خمیردندان های نسل آینده چگونه خواهد بود؟

فناوری همه چیز را تغییر می دهد و خمیر دندان هم از این قاعده مستنثنا نیست، ظاهرا قرار است خمیر دندان را با مسواک و یا مسواک را با خمیر دندان ترکیب کنند که با خرید یکی از این دو دیگری را هم داشته باشد. این که آیا خمیردندانی می­تواند سه ماه در یک مسواک ذخیره شود یا خیر خود داستانی است که فناوری پیشرفته­تر از ذخیره سازی به نام «مسواک های تیتانیوم» قرار است آن را حل کند. قبل از معرفی این بهتر است نگاهی به خمیر دندان های ذخیره شده در مسواک یا مسواک های خمیردندان دار داشته باشیم.

فوراور

مسواک  خمیر دندان دار  چیست!؟

مسواکی است که خمیر دندان درون خودش ذخیره دارد! بنابراین نیازی نیست که خمیر دندان همیشه دنبال شما باشد. این نوع مسواک خمیر دندانی برای جایی که ممکن است بردن خمیردندان سخت باشد مثل ارتفاعات اورست یا سفرهای ماجراجویانه یا شاید هم مناطق جنگی می تواند کاربردی فراتر از یک وسیله فانتزی جذاب داشته باشد. اما اگر نگاهی دقیق تر به هزاران کودک فقیر و آواره جنگی داشته باشید که درخواهید یافت که این وسلیه ساده عجیب می تواند تحولی کوچک در سلامت و بهداشت دهان و دندان کودکان کار و خیابانی ایفا کند.

سمت دیگر این قضیه می تواند مسواک زدن سریع و راحت در محل کار و مسافرت و کوه و دشت بیابان باشد. این که چرا تولید تجاری این اختراع نه چندان خاص هنوز به اندازه کافی وجود ندارد خود داستان دیگری در زمینه تجارت پشت خمیردندان و مسواک است.شاید تصور می شود که این وسیله فانتزی کارایی خاصی ندارد.

فوراور

خمیردندان و مسواک های تیتانیوم چیست و چه کارایی دارد؟

تیتانیوم فلز بسیار خاصی است که از کاربرد آن طیف وسیعی از صنایع هوافضا، پزشکی و حتا وسایل آشپزخانه را شامل می­شود. مسواک های تیتانیوم قرار است مصرف خمیرندان را حذف یا به حداقل ممکن برسانند. برس های این نوع مسواک بر خلاف مسواک های معمولی از پلاستیک یا پی وی سی نیست، از جنس تیتانیوم ضعیف شده است. این تیتانیوم باعث نوعی واکنش شیمیای خواهد شد که باعث جرم زدایی، شستشو و پاک کردن دندانها خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *