چگونه خمیر دندان طبیعی درست کنیم؟

روش درست کردن خمیردندان طبیعی خانگی

خمیر دندان به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین اقلام بهداشتی که گاها جنبه دارویی نیز به خود می‌گیرد از جایگاه ثابتی در سبد بهداشتی خانواده برخوردار است. جالب است بدانید که اکثر مردم توجه ندارند که تقریبا اغلب خمیردندانهای موجود در بازار تماما بر پایه مواد شیمیایی صنعتی ساخته می‌شود و خواه نا خواه عوارض خود را به دنبال دارد.  دو راه کلی برای استفاده از خمیر دندانهای طبیعی وجود دارد. راه اول این است که از خمیرندانهایی استفاده کنید که بر پایه مواد طبیعی توسط شرکتهای معتبر ساخته می‌شوند و راه دوم ساخت خمیردندان توسط خودتان است. اول راه دوم (ساخت خمیر دندان  طبیعی خانگی) را شرح می‌دهیم اگرچه این امکان به لحاظ وقت، حوصله و زمان ممکن است انجام آن برای همه شماها امکان‌پذیر نباشد. خمیردندان طبیعی به عنوان یک محصول شوینده و البته نه دارویی به آسانی در منزل درست می‌شود.

روش ساخت خمیردندان طبیعی

برای ساخت خمیردندان مصنوعی ابتدا این مواد اولیه را تهیه کنید: جوش شیرین، روغن نارگیل، رنگ خوراکی غذا و یک اسانس معطر دیگر مثل عصاره نعنا یا بادام که به عنوان طعم دهنده استفاده می‌شود. در خمیردندانهای صنعتی و تجاری از مواد ساینده یا سفید کننده نیز استفاده می شود که به لیل شیمیایی بودن این عناص توصیه نمی کنیم آنها را به کار بگیرید. برای درست کردن خمیر دندان ابتدا جوش شیرین را با روغن نارگیل به اندازه مساوی در یک ظرف مخلوط نمایید. اگر برای مخلوط روغن نارگیل مشکل داشتید با حرارت بسیار ملایم و کم آن را ذوب کنید.

دقت داشته باشید که کربنات سدیم موجود در جوش شیرین به عنوان یک ساینده عمل کرده و نیاز به افزودن هیچ نوع ساینده دیگری وجود ندارد. برای خوش رنگ شدن خمیر دندان می‌توانید کمی زردچوبه نیز به اضافه کنید تا علاوه بر بهبود رنگ خاصیت ضدعفونی کنندگی هم پیدا کند. پس از حاضر شدن مخلوط اولیه می‌توانید عصاره نعنا، رنگ خوراکی و کمی هم روغن بادام هم به آن اضافه کنید. برای تنظیم کردن غلظت خمیر هم از آب جوشیده سرد شده استفاده نمایید. در پایان می‌توانید خمیر دندان را درون ظرف کوچک سس بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

ترکیب یاد شده ساده‌ترین مدل ساخت خمیردندان غیر صنعتی و تجاری است، این خمیر دندانها معمولا وقتی پایه و خواص گیاهی پیدا می‌کنند که یک گیاه یا عصاره طبیعی آن به عنوان ترکیب ثابت آن در نظر گرفته شود. از جمله گیاهانی که می‌توان عصاره آن را به عنوان ترکیب ثابت خمیردندان در نظر گرفتن آلوئه‌ورا و جوجوبا، گلنار و کندر است. همچنین می‌توان از پودر میخلک، عسل نیز برای غنی‌تر کردن خمیردندان استفاده کرد.

استفاده از خمیر دندان طبیعی فوراور

فوراور یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدی محصولات بهداشتی آرایشی ارگانیک است. خمیردندان های آلوئه ورا این شرکت  در ردیف بهترین محصولات طبیعی است. اگر فرصت کافی ندارید که برای تهیه خمیردندان های طیبعی ندارید می‌توانید با اطمینان کامل از خمیر دندان های فوراور استفاده نمایید. تهیه کردن خیمردندان با خواص طبیعی در منزل به سادگی آنچه در بالا شرح داده شد نیست. چرا که مثلا برای تهیه خمیردندان طبیعی آلوئه‌ورا نیاز است که ابتدا عصاره طبیعی این گیاه را بدست آورید. از سوی دیگر می‌توانید با انتخاب یک برند معتبر از انواع محصولات طبیعی استفاده نمایید. کاری که تقریبا انجام آن هیچ توجیه زمانی و مالی ندارد.

خمیر دندان‌های گیاهی تولید شده با استاندارهای جهانی در شرکت فور اور این قابلیت را دارند که علاوه بر خواص و طعم طبیعی کیفیت و ماندگاری خمیردندانهای تجاری را نیز داشته باشند. یکی از بزرگترین مشکلات خمیر دندان های گیاهی دست ساز حفظ و نگهداری آن در دراز مدت است. که محصولات تجاری ساخته شده ارگانیک مشکل نگهداری و تنوع محصول را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *