راهنمای نوار رنگی پائین خمیر دندان برای چیست؟

گفته می‌شود که در در قسمت پائینی تیوب خمیردندان ها یک نوار رنگی وجود دارد که نشان دهنده وضعیت مواد به کار رفته در آن است. استفاده از این نوارهای رنگی پایئن خمیردندان نشانه هیچ چیزی نیست و این فقط یک شایعه است. مربع های رنگی که در واقع در قسمت پائین تیوب خمیردندانها و جود دارد تنها علامت هایی هستند که در هنگاه چاب توسط ماشین چاپ به جهت سهولت در بسته بندی دستگاههای هوشمند استفاده می‌شود. نکته جالب اینجاست که  با نشر این خبر کاذب بسیاری از فعالان و توزیع کنندگان محصولات بهداشتی نیز تحت تاثیر این نوارهای رنگی اقدام به تغییر ساختار توزیع خود شدند!

نوار یا مربع‌های رنگی پائین خمیر دندان به چه معناست و چه کاربری دارد؟

در همین رابطه دبیر انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران به خبرگذاری تسینم گفت: مربع یا نوارهای پائین خمیردندان هیچ ارتباطی با محتویات داخل خمیر دندان ندارد، این نوارهای رنگی در واقع color Marks یا Marks  Eye است که برای چشم‌های هوشمند دستگاههای خودکار بسته بندی در نظر گرفته شده است و اگر دقت کنید نه تنها در خمیر دندان، در سایر محصولات پر تنوعی که بوسیله تیوب بسته بندی و توزیع می‌شود وجود دارد. در واقع مربع‌های رنگی پایین تیوب خمیردندان هیچ ارتباطی به مواد محتوای آن ندارد و در تیوبهای مختلف ممکن است رنگهای متنوع وجود داشته باشد یا کلا شرکتی از این روش برای بسته بندی و جداسازی محصولات خود استفاده نکند.

فوراور

چرا به سرعت از این شایعات استقبال شده و مورد پذیرش قرار می گیرد؟

بسیاری از مردم خواهان استفاده از محصولاتی هستند که حداقل مواد شیمایی موجود در آن به کار رفته است. با انتشار این خبر کذب بسیاری سعی کردند خمیردندانی خریداری کنند که رنگ پایئن آن متناسب با خمیردندان طبیعی یا خمیردندانهای گیاهی داشته باشد. اگرچه ذات این مسئله در نوع خود کمی مبتنی بر شایعه بود پیامد آن استقبال و علاقه مردم را به خمیردندانهایی بر پایه مواد طبیعی مانند آلوئه‌ورا نشان داد. خمیردندان های فوراور از بهترین نوع خمیردندانهای طبیعی موجود در بازار هستند. این خمیردندانها اگرچه هیچ نوار رنگی در پائین خود ندارند، کاملا ارگانینگ و طبیعی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *