بهترین خمیر دندان مناسب کودکان

بهترین خمیر دندان مناسب کودکان چیست و کودکان باید از چه نوع خمیردندانی استفاده کنند؟ این سوالی است که اکثر کسانی که فرزند کوچک علاقه‌مند به مسواک کردن دارند می‌پرسند. کودکان از سن ۳ سال به بالا برای مسواک زدن شوق و علاقه‌ای خاص دارند. خصوصا وقتی که طعم آدامس گونه‌ی برخی از خمیردندانها را مزه کنند و مشکل اصلی هم دقیقا از همینجا شروع می‌شود. همیشه بخشی قابل توجهی از خمیر دندان توسط کودکان خورده می‌شود خصوصا وقتی که کودک شما کمتر از ۶سال داشته باشد که این کار می‌تواند ناخواسته یا عمدی صورت گیرد. کوکان به صورت خاص در معرض خطرات ناشی از استفاده خمیردندانهای بزرگسالان قرار دارند چرا که دندان و و لثه کودک نسب به بزرگسالان بسیار آسیب‌پذیرتر است در عین حالی که بهداشت دهان و دندان در بین کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است.

خمیردندان‌های مخصوص کودکان

ایجاد جذابیت و عادت دادن کودکان به مسواک زدن می تواند مثل شمیشیر دولبه عمل کند. شرکت های تولید کننده با ساخت انواع ژله‌های طعم دار سعی دارند کودکان بیشتری را جذب محصولات خود کنند. این مواد شیمیایی بیشتر که ارزش بهداشتی برای کودکان داشته باشد جذابیتی شبیه به خوراکی برای کودکان پیدا می‌کند بنابراین کارشناسان توصیه می کنند برای کودکان از خمیر دندانهایی استفاده کند که کمتر طعم خوراکی داشته باشند. شرکت های تولید کننده برای تبلیغات بیشتر معمولا روی جعبه این نوع از محصولات طعم آنها را با اغراق شدید یادآور می‌شوند. تا جایی که می توانید نزدیکترین طعم به خمیردندانهای بزرگسالان مثلا طعم نعنا را انتخاب کنید.

مجوزهای بهداشتی، آرایشی  خمیر دندان کودک

خمیر دندان کودکان را قبل از خرید به دقت از نظر داشتن مجوزهای بهداشتی یا وارداتی بررسی کنید و ترجیجا به خود کودک اجازه انتخاب خمیر دندان ندهید. مجوزهای بهداشتی در ایران شامل مجوز استاندار ایران و همچنین سیب سلامت است. محصولات وارداتی حتما باید دارای نشان سیب سلامت و شماره ثبت یا مجوز واردات باشند. تاریخ تولید و تاریخ انقضاء نیز از دیگر مواردی است که باید مورد دقت قرار گیرد.

خمیردندان سفید کننده و جرم گیر کودک

هرگز برای کودکان از خمیر دندان سفید کننده و جرم گیر استفاده نکنید، حتا اگر آن خمیر دندان با نام و نشان کودک تولید شده باشد. دندانها کودک بسیار ظریف و آسیب پذیر است، همچنین دندانپزشکی کودکان دارای محدودیت و سختی‌های خاص خود است به همین دلیل باید مواظبت و دقت بیشتری صورت گیرد.جرم گیری و سفید کردن دندانهای کودک فقط باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

مشکل خوردن خمیر دندان توسط کودک

کودکان ۳ تا ۵ سال ممکن است با خوردن خمیر دندان مسواک زدن را به شکل دیگری تجربه کنند. این مشکل باید حتما برطرف شود و تا آن زمان از استفاده خمیرندانهای حاوی مواد شیمیایی مانند فلوراید خودداری کرد. اگر احساس می کنید کودک شما نیاز به استفاده چنین موادی دارد بهتر است از دندانپزشک خود راهنمایی بگیرید.

به خلاقیت خودتان اعتماد کنید

درست کردن خمیر دندان خانگی ممکن است به لحاظ غیر استریل بودن مواد برای کودک مفید نباشد چرا خمیر دندان های خانگی معمولا طعم خوبی هم ندارند. پیشنها میشود از مواد جایگزین که فقط ظاهر خمیردندانی دارند مثل ژله خوراکی استفاده کنید. همچنین پس مدتی استفاده از خمیر دندانهای مناسب بازار شناخت خوبی نسبت به برندهای مطمئن پیدا خواهید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *