روش شناسایی محصولات تقلبی فوراور

تولید محصولات  آرایشی تقلبی تنها منوط و محدود به فوراور نیست. تقریبا همه برندهای برتر تولید لوازم آرایشی بهداشتی متاسفانه به این معضل سودجویی گرفتار هستند، اما بدین معنی نیست که امکان شناخت و  رصد محصولات اصلی فوراور از نمونه های تقلبی آن وجود نداشته باشد. اصول کلی زیر به شما کمک می کند فوراور تقلبی را از فوراور اصلی تشخیص دهید. ناراحت کننده ترین بخش کپی یا تقلب یک محصول ارگانیک این است که محصول اصلی تماما از مواد طبیعی ساخته شده باشد اما محصول کپی شده حاوی مواد شیمیایی زیان آور باشد.

به اعتبار فروشنده محصولات فوراور دقت کنید

فوراور یک شرکت آمریکایی است و طبیعتا به دلایلی که نیاز به توضیح نیست شرکتهای امریکایی اجازه حضور و تأسیس نمایندگی مستقیم در ایران را ندارند. در گام اول اگر شرکت، وبسایت یا فروشنده ای مدعی است که نماینده رسمی و مستقمی شرکت فوراور در ایران است این نکته مهم را از یاد نبرید که شرکت‌های آمریکایی در ایران نماینده مستقیم واردات کالا ندارند و عمده شرکتهای واردکننده محصولات آمریکا مانند فوراور در واقع نماینده یک نماینده بزرگتر و بالاتر در یکی از کشورهای مجاور ایران مثل امارات و ترکیه هستند.

برای اعتبار فروشنده اطلاعات تماس، پاسخگوی و هویت واقعی قابل دسترسی را پرس و جو و جستجو نمایید. فروشنده واقعی دلیلی نمی‌بیند که اطلاعات کامل تماس مانند تلفن ثابت و هویت خود را پنهان سازد. هر محصول تخصصی مانند لوازم آرایشی بهداشتی گیاهی فوراور نیاز به متخصص خاص و متبحر در رشته خود را دارد، پس اگر فروشنده در زمینه محصولی که به فروش می رساند اطلاعات جانبی به غیر از آنچه به صورت متداول در بروشور هر کالا وجود دارد، نمی تواند ارائه کند فاقد اعتبار لازم است.

به مجوزهای بهداشتی شرکت وارد کننده دقت کنید

یک محصول وارداتی باید مجوز بهداشتی یک کشور مانند ایران، امارات و یا هر کشوری که محصول فوق را از مبدا وارد می کند داشته باشد. برای مثال اکثر محصولات فورفی دارای مجوز بهداشتی کشور امارات به زبان عربی است. این موضوع کمک شایانی می کند که تشخیص دهید آیا محصول مورد درخواست شما واقعا متعلق به برند مزبور هست یا خیر.

به کیفیت بسته بندی توجه داشته باشید

سودجویان متقلب به دلیل این که همواره به سود حاصل از فروشی فکر می کنند که موقت هم هست، در اکثر اوقات نمی توانند برای محصول تقلبی خود بسته بندی با کیفیت و سالم ارائه کنند و این احتمال وجود دارد که محصولی با ظاهر معیوب و بی کیفیت برای شما ارسال شود. این اولین و مهمترین نشانه از یک بسته بندی بدون کیفیت است. اگر محصولی به دست شما رسید که از نظر ظاهری بسته بندی مناسبی نداشت یا معیوب بود، به طور قطع کیفیت مناسبی ندارد.

نوع تبلیغات محصول

متقلبان محصولات آرایشی بهداشتی  معمولا از تبلیغات اصلی برند برای توزیع و فروش محصول تقلبی خود استفاده می‌کنند، این امر باعث خواهد شد که تولید و توزیع کنند محصول با آنچه در تبلیغات شنیده و مشاهده می‌شود تناقض آشکار داشته باشد. خصوصا که برندی برای رهگیری محصولات خود نماینده خاص یا روش دسترسی خاصی را هم مطرح نماید. دقت کنید که برندهای معتبر در انتخاب محصل و روش تبلیغ بسیار حساس هستند و در صورتی که تبلیغاتی را از رسانه های غیر رسمی و نامعتبر دریات می کنید نسبت به استعلام آن حساسیت بیشتری به خرج دهید.

غلظت، رنگ و بو مواد آراشی بهداشتی

غلظتب ورنگ و بوی مواد آرایشی اصلی تاثیر بسیار زیادی با نمونه های اصلی دارد. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که هرگز یک محصول آرایشی بهداشی دارای بوی بد و زننده و متقاوت از ماهیت محصول اصلی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *