محصولات طبیعی فوراور بر پایه عسل و آلوئه‌ورا

محصولات ارگانیت بهداشتی، آرایشی یا خوراکی معمولا بر پایه یکی از عناصر، با ارزش غذایی بالا تولید می شود، به احتمال زیاد دیده‌ یا شنیده‌اید  که شرکتهای زیادی با تأکید بر طبیعی بودن و یا ارگانیک بودن محصولات سعی دارند مشتریان خود را به خرید ترقیب کنند. در این میان شرکتهای هم هستند  مانند فوراور که محصولات خود را به معنای واقعی طبیعی و ارگانیک می سازند. اما دقیقا محصولات ارگانیک یا طبیعی چیست و به چه محصولی ارگانیک گفته می شود؟ آیا وجود یک عنصر طبیعی یا اسم آن در کنار یک کالای مصرفی آن را ارگانیک می‌کند؟

وقتی گفته می‌شود مثلا خمیردندان فوراور یک محصول ارگانیک است یا بر پایه مواد طبیعی درست شده است به این معنی است که در تولید آن از مواد شیمیایی و نگهدارنده استفاده نشده است. یک محصول بر پایه مواد اولیه طبیعی می‌تواند سرشار از مواد شیمایی یا غیرطببیعی باشد. مثلا ممکن است یک شرکت محصولات خود را بر پایه عسل ارائه کند. تا اینجای کار ظاهرا مشکلی وجود ندارد اما آیا همه عسلها طبیعی هستند؟ یک عسل ممکن است با خوراند شهد قند به زنبور تهیه شده باشد و یک عسل دیگه ممکن است به صورت طبیعی بدست آمده باشد. این قاعده تقریبا در مورد اکثر فرارودهای گیاهی و دامی دیگر نیز صدق می کند. بنابر این وقتی قرار است محصولی را خریداری کنید که صبحت از طبیعی یا ارگانیک بودن در تبلیغات آن وجود دارد باید ببنید مواد اولیه آن محصول چقدر طبیعی است. شرکت فوراور از جمله شرکتهای معتبری است که تقریبا اکثر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید محصولات خود را با نظارت مستقیم تولید یا تهیه می‌کند.

یک محصول طبیعی و ارگانیک بایست از همان مراحل ابتدایی کشت تا برداشت، ورود به کارخانه، تولید، بسته‌بندی و نگهداری باید شرایط ارگانیک را باشد. شرکت فوراور یکی از دارای بزرگترین مزرعه‌های آلوئه‌ورا در جهان است، برهمین اساس می‌توان گفت که با نظارتی که بر کشت و تولید آلوئه‌ورا طبیعی در فوراور وجود دارد محصولات این شرکت نه تنها در مرحله تولید، بلکه در تمامی مراحل قبلی آن یعنی کشت اولیه نیز کاملا طبیعی تولید می‌شود. پس وقتی شرکتی در شرح یا تبلیغات محصولات خود از عبارت «ارگانیک» یا «محصولات طبیعی» استفاده کرد پیگیری کنید ببیند این شرکت خود نظارتی بر گیاهان تولید شده دارد یا خیر؟ این موضوع کمک شایانی در این زمینه می کند که محصول استفاده شده با حداقل مواد شیمیایی باشد.

نکته دیگر در تولید محصولات ارگانیک این است که وقتی محصولی از یک میوه یا گیاه تولید شده طبیعتا طول مصرف و نگهداری محدودی دارد، به همین دلیل نبایست انتظار داشت بتوان آن را در راز مدت نگهداری کرد. نمونه بارز این نوع فرآورده را می توانید در مساک یا لوسیون های طبیعی و دست ساز خانگی دید. شرکتهای تولید کننده با فرایند و مواد نگهدارنده مجاز  شرایط نگهداری محصولات طبیعی را افزایش می دهند که این موضوع معمولا آسیبی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *