قیمت محصولات فوراور

قیمت واقعی محصولات فوراور یکی از چالش‌های اساسی است که مصرف کنندگان این محصول با آن مواجه هستند. این مطلب اشاره‌ای است که دلایل و چرایی تفاوت قیمت‌ و روش قیمت‌گذاری محصولات این شرکت. اگر با عبارت «قیمت فوراو» به این صفحه رسیده‌اید متوجه خواهید شد که چرا تفاوت قیمت در محصولات آن وجود دارد.

تفاوت قیمت محصولات فوراور به خاطر منبع ورودی

فوراور یک شرکت آمریکایی است که علارغم شبکه گسترده بازاریابی در هیچ کشور دیگری به غیر از آمریکا تولید نمی‌شود. واردات مستقیم این محصولات از آمریکا به ایران وجود ندارد. به همین دلیل تمامی محصولات طبیعی فوراور موجود در ایران از مبادی غیرمستقیم وارد ایران می‌شود پس اولین دلیل تفاوت قیمت این تیپ محصولات به مبادی ورودی آن بر می‌گردد. عمده این واردات در حال حاضر از کشور امارات و ترکیه انجام می‌شود. واردات زمینی، دریایی و هوایی به صورت غیررسمی هزینه‌های متفاوتی دارد که همین هزینه‌ی متفاوت باعث می‌شود قیمت محصول نیز متفاوت باشد.

شگردهای واردات غیر رسمی

وقتی یک شرکت در ایران حق تأسیس نمایندگی یا واردات مستقیم نداشته باشد، واردات  آن کالا به صورت غیر رسمی انجام می‌شود. واردات غیر رسمی با قاچاق تفاوت دارد. قاچاق کالا به معنی وارد کردن غیرقانونی یک کالا خارج از ضوابط اداری و گمرکی است. اما واردات غیررسمی یعنی ورود کالا به صورت قانونی و رسمی اما نه به صورت انبوه و سازمانی. واردات کنندگان محصولات فوراور معمولا به کمک ارزهای مسافرتی و همچنین استفاده از امکان واردات اجناس همراه مسافر اقدام به وارد کردن این محصولات به کشور می کنند.

آیا نمایندگان محصولات فوراور واقعی هستند؟

جواب این سوال به نوعی هم «بله» هست و هم «خیر»!   اگر نمایندگی را از دیدگاه خود شرکت فوراور بخواهید در نظر بگیرید باید گفت هر شرکتی که بخواهد در کشوری فعالیت تجاری داشته باشد باید ابتدا امکان فعالیت رسمی و استفاده از خدمات بانکی کشور مقابل را به طور کامل دارا باشد. مثل سامسونگ و .. بسیاری از سایتها و شرکتهایی که در ایران خود را نماینده محصولات فوراور معرفی می‌کنند در واقع نماینده نماینده هستند. یعنی از یک نمایندگی در ترکیه یا امارات محصولات خود را تهیه می‌کنند. اگرچه رسمیت ندارند اما در واقع محصول را با کمی اختلاف قیمت نسبت به کشور مبدأ به مشتری عرضه می‌کنند.

اختلاف قیمت ناشی از مبادی ورودی

تا اینجا متوجه شدید که وقتی محصولی بدون امکان نظارت و کنترل کامل شرکت تولید کننده به دست مصرف کننده برسد، این شرایط بازار است که قیمت نهایی آن را تعیین می‌کند.اصلی‌ترین دلیل اختلاف قیمت محصولات فواور هم همین است. تغییر مقررات و نرخ گمرگ مسافرتی و همچنین سایر مسائلی از این دست باعث می‌شود قیمت محصولات کمی تفاوت داشته باشد. قاچاق کالا در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی به شکل تاثیرگذاری منجر به کاهش قمیت می‌شود و به همان اندازه هم خطر استفاده از محصول تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشه را افزایش می‌دهد. بر همین اساس هنگام تهیه هر یک از محصولات شرکت فوراور در نظر داشته باشید که متوسط قیمت آن چقدر است. قیمت بیش از حد بالا یا بیش از حد پائین باید دلیل و توجیه پذیرفتنی داشته باشد.

ترند یا توجه به یک محصول خاص

گاهی توجه به یک محصول خاص در مقطع زمانی کوتاه مدت باعث می‌شود به سرعت تقاضا نسبت به عرضه آن افزایش یافته و به همین دلیل قیمت آن افزایش یابد. گاهی نیز یک محصول تازه به دلیل کمبود تولید و عرضه اولیه با استقبال خوبی مواجه شده و قمیت آن کمی بالاتر از محصولات هم‌رده یا شبیه خود است که معمولا این گونه افزایش قمیتها مقطعی است. گاهی نیز یک مسافر در یک سفر تفریحی بدون شناخت قبلی حجمی از محصولات فوراور را خریداری کرده و به دلیل عدم شناخت کافی و همچنین عدم آشنایی با ساختار فروش و بازاریابی محصولات آرایشی و بهداشتی آنها بسیار پائین‌تر از هزینه تمام شده عرضه می‌کند که همه این موارد مقطعی بوده و به عنوان شاخص پایدار قیمت در نظر گرفته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *